FS Orgonina - Vranov nad Topľou - SLOVAKIA - História - Folklórny súbor Orgonina

FOLKLÓRNY SÚBOR
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

FS Orgonina - Vranov nad Topľou - SLOVAKIA - História

oficiálne logo folklórneho súboru Orgonina

Oficiálne ako občianske združenie FS Orgonina svoju činnosť začal v júni 2005 po zaregistrovaní stanov, pridelení IČO a zrealizovaní ustanovujúcej členskej schôdze, kde okrem iného boli zvolené orgány združenia. Členmi výkonného výboru sú Viktor Ťasko – umelecký vedúci, Ing. Imrich Kónya – organizačný vedúci, Ľubica Repková – ekonóm.

Od začiatku svojej činnosti absolvovala ,,Orgonina“ viacero vystúpení. Okrem vystúpení vóne východného Slovenska vystupovala aj v zahraničí - v Poľsku v meste Dynów, v Maďarsku v Répášhute, vo Francúzsku v meste Montguyon neďaleko ,,Atlantiku“ na festivale svadieb, na medzinárodnom festivale v meste Castrovillari (región Calabria na juhu krajiny).

V roku 2007 sa FS Orgonina zúčastnil 8. ročníka Medzinárodného folklórneho súťažného festivalu v meste Büyükçekmece (časť Istanbulu) vňoch 30.06. – 07.07.2007. Hosťami festivalu boli súbory z celého sveta - zo Srbska, Cypru, Grécka, Bosny a Maďarska, Filipín, Thajska, Ruska, Číny, Venezuely, Poľska, Mexika, Turecka a Slovenska. Okrem účasti na tomto festivale a ďalších domácich vystúpeniach uvidia program FS v roku ešte v Maďarsku a vo viacerých obciach a mestách regiónu východného Slovenska.


WebDesign by Stuartus
WS Xpro13
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky